Rodinný minipodnik, ve kterém navrhujeme, vyrábíme a testujeme stavebnice a dětské hračky z tradičních materiálů.

Do finální výroby našich produktů se snažíme zapojit rodiče budoucích uživatelů našich hraček. V praxi to znamená, že většinu našich produktů je možné zakoupit v různém stádiu rozpracovanosti a samotné dokončení a oživení hračky provést přímo v rodinném kruhu. V ideálním případě za aktivní asistence Vašich ratolestí.
Dochází tak k velmi mimořádnému a v dnešní době, bohužel, i ojedinělému propojení členů rodiny při naprosto reálné výrobě funkční hračky, která bude Vaše dítě provázet ještě několik dlouhých roků. Dokonce i vztah k dítěte k takto vzniklé hračce je naprosto odlišný, než k nekvalitním plastovým hračkám, které se na nás chrlí ze všech stran.


Ze starého webu:

"Dnešní uspěchaná doba nabízí nepřeberné množství hraček, trh je zaplaven levnými hračkami rozličné kvality vyráběnými především v Číně, které jen zdánlivě šetří Vaši peněženku. Tyto plastové parády většinou nemají dlouhého trvání.

K zamyšlení se nad těmito „trendy“ nás vedlo následující – narození syna Matěje. Jako všichni dobří rodičové bychom chtěli dát svému dítěti to nejlepší, a tak mu táta vyrobil dřevěné auto, které nazval po něm – MATES. Zrodil se prototyp a zároveň povznášející pocit, že otec vyrobil hračku pro své dítě jako kdysi, když bylo všechno provoněno přírodou a otcové vyřezávali za plápolání petrolejky na koleně dřevěné káči pro své ratolesti.

Jsme přesvědčeni, že svět potřebuje zpomalit a návrat k tradicím nemusí být špatná ani krkolomná cesta. Děti si zajisté budou více vážit hračky, kterou pro ně vyrobil někdo z rodiny a na jejíž výrobě se mohly podílet i samy. Vždyť chvíle strávené s rodinou nad vytvářením něčeho smysluplného nenahradí společné sledování televize ani kvanta hraček „na jedno použití“. Pokud sdílíte naše nadšení pro věc, Vaše děti jistě ocení nejen další dárek, ale především čas, který jim při sestavování stavebnice věnujete.

Kolik dětí dnes může pyšně říct: „Tuto hračku jsme vyrobili s tátou…?!“"