Rizikové kácení

 

„Svěřte svůj problém profesionálům…“

Kácení stromů

Kácení Šimanov

Nelehká pozice kácečova

Kácení stromů provádíme tehdy, není-li jejich ošetření možné nebo efektivní. Kácíme ze země, za použití horolezecké techniky i s pomocí těžké techniky, vyžadují-li to okolnosti. Jedná se o tzv. rizikové kácení v blízkosti nemovitého majetku.
Stromy se kácí postupně od koruny. Začíná se ořezáním větví a pokračuje se snižováním kmene až do výšky bezpečné pro skácení torza. Je-li to nutné, větve i špalky jsou pomocí lan zachytávány a směrovány tak, aby nedošlo k poškození nemovitého majetku.

Kácení Brádlo u Jihlavy

Příprava záseku

Podmínky pro kácení v soukromých zahradách se od 1.11.2014 opět změnily!

Více informací o této novele se dočtete přímo na stránkách MŽP

Ke kácení dřevin, na které se novela vyhlášky nevztahuje, je nutné obstarat povolení od příslušného úřadu. Výjimku tvoří stromy na pozemku soukromých fyzických osob, které mají obvod kmene ve výšce 1,3 m menší než 80 cm (tj. průměr cca 25 cm) a stromy v havarijním stavu vážně ohrožující své okolí. Více informací ohledně povolení třeba ZDE.

Potřebujete-li pomoci s vyřízením povolení, rádi Vám pomůžeme nebo poradíme. V rámci zakázky prováděné naší firmou zcela zdarma.

Součástí základní ceny kácení je vždy rozřezání kmene „na metry“ a manipulace s dřevní hmotou do 20 m od pařezu. Ostatní služby jako rozřezání na špalky, štěpkování větví, manipulace na větší vzdálenosti, likvidace odpadu, štípání atd. řešíme individuálně a jsou předmětem dohody.

Kácení Šimanov

Štípání dřeva vertikální hydraulickou štípačkou

Nově nabízíme v rámci doplňkových služeb možnost použití hydraulického štípacího stroje VARI 10 TON SUPER FORCE.
Podmínkou je přítomnost dostatečně jištěné zásuvky 380 V.

Je možné objednat štípání dřeva „na klíč“ nebo si stroj pronajmout  za hodinovou sazbu 200,- Kč/hod a štípat svépomocí.

Štípačka VARI 10 TON

Štípačka VARI 10 TON

Pojištění vůči škodám způsobeným třetím osobám máme sjednané u České pojišťovny do výše 5.000.000,- Kč. Budiž nám dobrou referencí, že za celou dobu podnikání v oboru jsme nezpůsobili svým konáním jedinou pojistnou událost.

Arnolecké Javory

Arnolecké Javory

Více fotografií i videí v příspěvcích ZDE.